7 Kasım 2012 Çarşamba

AYETEL KÜRSİ ve " ÇOK ÖZEL FORMÜLÜ "

* ÖNEMLİDİR: Sadece -ÇOK ÖNEMLİ- olan işlerle ilgili olarak, niyet edilerek, Allah'tan dilekte bulunmak ve istemek için uygulanır.

1.ci gün : 50 kere
2.ci gün : 170
kere
3.cü gün : 220 kere
4.cü gün : 313 kere
5.ci gün : 50 kere
6.cı gün : 170 kere
7 ci gün : 313 defa Ayet-el Kürsi okunur.

- Gece 11 den sonra sabah 5 e kadar olan zaman içinde okunmalıdır.

- Mutlaka inanarak okunmalıdır. Çok ama çok tesirlidir. Çok defa denenmiştir.

*** OKUNMA SAYILARI: Ayet-el Kürsi bir sayı sınırlaması olmadan istenildiği kadar okunabilir. Ancak alimler 7 günlük özel formülü uygulamak için belirtilen sırada ve belirtilen sayıda okunmasını belirtmişlerdir.

---------------------------------------------------------------

AYET-EL KÜRSİ

Bismillahirrahmanirrahim

Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayyum
* la te'huzühu sinetüv vela nevm
* lehu ma fis semavati ve ma fil ard
* men zellezı yeşfeu ındehu illa bi iznih
* ya'lemü ma beyne eydıhim ve ma halfehüm
* ve la yühıytune bi şey'im min ılmihı illa bi ma şa'
* vesia kürsiyyühüs semavati vel ard
* ve la yeudühu hıfzuhüma
* ve hüvel alıyyül azıym

MEALİ

 
Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla...
...
Allah'tan başka ilah yok.
Hayy'dır O, sürekli diridir; Kayyûm'dur O, kudretin kaynağıdır.
Ne gaflet yaklaşır O'na ne kendinden geçme ne de uyku.
Göklerde ne var, yerde ne varsa yalnız O'nundur.
O'nun huzurunda, bizzat O'nun izni olmadıkça, kim şefaat edebilir !
O, insanların önden gönderdiklerinide bilir, arkada bıraktıklarını da
İnsanlar O'nun bilgisinden, bizzat kendisinin dilediği dışında,
hiçbir şeyi kavrayıp kuşatamazlar.
O'nun kürsüsü, gökleri ve yeri çepeçevre kuşatmıştır.
Göklerin ve yerin korunması O'na hiç de zor gelmez.
Aliyy'dir O, yüceliği sınırsızdır; Azim'dir O, büyüklüğü sınırsızdır.

- Herhangi bir dileğin gerçekleşmesi için Ayet-el Kûrsi 313 kere okunduğunda, dünya ve Ahiret hakkındaki o istek ALLAH'ın C.C. izniyle hasıl olur . ( Tam 313 kere okunmalı, eksik, fazla okunmamalıdır. Sayının önemi büyüktür )


AYETEL KÜRSİ' NİN ÖNEMİ

- Peygamber Efendimiz'in(SAV) Ayet-el Kûrsi'de bulunan "Yâ Hayyu - Yâ Kayyumu"   "Hayy ve Kayyum olan ALLAH'ım Senin Rahmetinle yardım istiyorum" buyurarak (üzüntü ve keder anında) ettiği duadır.

- Ayet-el Kûrsi'de bulunan Esma-i İlahiye hiçbir Ayet-i Kerimede yoktur. Çünkü bu Ayet-i Kerime'de, bazısı açık, bazısı gizli olmak üzere onyedi yerde ALLAH'u Teâlâ'nın İsmi geçmektedir.

- Yatmadan önce okuyana ALLAH'u Teâlâ tarafından bir koruma verilir, sabaha kadar hiçbir şeytan yaklaşamaz.

- Yâ RasulULLAH (SAV) Kur'ân-ı Kerimin hangi Sûresi (derece bakımından) daha büyüktür? Diye soran Sahabe'ye(RA), "İhlâs Sûresi" buyurdu.

- O Sahabe(RA) "Kur'ân-ı Kerimde hangi Ayet (Fazilet bakımından) daha üstündür." diye sorunca, Peygamber Efendimiz(SAV) "Ayet-el Kûrsi'dir" buyurdu. (Darimi)

- Ayet-el Kürsi; Kur'ân-ı Kerim'in Seyyidi ve en büyüğüdür.

- Ayet-el Kûrsi, Kur'ân-ı Kerimin dörtte biridir.

- Efendimiz(SAV) buyurdu ki; "İlim sana olsun ey Eba Münzir, Canım Kabza-i Kudretinde olan ALLAH'a C.C. yemin ederim ki, muhakkak Ayet-el Kûrsi'nin bir dili ve ikide dudağı vardır ki, Arş'ın direğinin yanında Melik-i (Müteâl olan ALLAH'u Teâlâ Hazretlerini) takdis eder(O'na Tazimde bulunur.)" (Ebû Dâvud, Ahmed İbni Hambel)

- Efendimiz(SAV) buyurdu ki; "Her kim, her farz namazın arkasından Ayet-el Kûrsi'yi okursa, Cennete girmekten onu ancak ölüm men eder.Her kim onu yatacağı zaman okursa, ALLAH'u Teâlâ ona kendi evi, komşusunun evi ve etraftaki evler hakkında güvence verir." (Beyhâki)

- Efendimiz(SAV) buyurdu ki; "Bakara Sûresinde bir Ayet vardır ki Kur'ân Ayetlerinin Efendisidir. Şeytan olan herhangi bir evde okunursa (şeytan) o evden çıkar. (O Ayet) Ayet-el Kûrsi'dir." (Beyhâki)

- Efendimiz(SAV) buyurdu ki; "Her kim farz namazın arkasında Ayet-el Kûrsi'yi okursa, diğer namaza kadar ALLAH'ın C.C. zimmetinde olur." (Heysemi)

- Efendimiz(SAV) buyurdu ki; "Her kim Ayet-el Kûrsi'yi ve Bakara Sûresinin sonunu (Amener Rasulu ) sıkıntılı anında okursa ALLAH C.C. ona yardım eder" (Suyuti, Dürrül Mensûr)

- Efendimiz(SAV) Sûre-i Bakaranın sonunu(Amener Rasûlü) ve Ayet-el Kûrsi'yi okuduğu zaman gülerdi ve "Onlar Arş'ın altındaki, Rahman'ın (Teâlâ) hazinesindendir." buyururdu. (Suyuti)

- Seleme İbni Kays(RA) "ALLAH'u Teâlâ, ne Tevratta, ne İncil'de, nede Zebur'da Ayet'el Kûrsi'den daha büyük bir Ayet indirmedi." (Suyuti)

- Devamlı okunursa unutkanlığı giderdiğini Hz Ali (K.V.) buyurmuştur.

- Evden çıkarken, eve gelince okuyan her işinde muvaffak olur ve hayırlı işleri başarır.Yemeğe okunursa yemek bereketlenir.


4 yorum:

  1. Sizi zevkle takip ediyorum, bu dua yı 1-2 kişi bölüşerek okuyabilirmi?

    YanıtlaSil
  2. Sizi zevkle takip ediyorum, bu dua yı 1-2 kişi bölüşerek okuyabilirmi?

    YanıtlaSil
  3. Efenim essrlamu aleykum verahmetullahi veberakatuhu diyerek söze başlamak istiyorum..size bugün rast geldim ve incelemeye koyuldum insAllah.Rabb'imden bir hacetim var bu ayeti okumak istiyorum nasıl okuyacağım konusunda bana yardımcı olun şöyleki basan beri buayeti 11den5e kadar olan saattemi okuycam doğru anlamismiyim.başka satte okunmazmi sorum bu şimdilik Allah'a emanet olunuz...Elif

    YanıtlaSil

Yorumlar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...