12 Ocak 2015 Pazartesi

HAMA BONCUKLARI- KUBİKA TOYS HEDİYE ÇEKİ

Kubika Toysdan alışverişlerinizde kullanabileceğiniz hediye çekiniz bloğumdan hediyeniz olsun:)
Kubika Toys hediye çeki şifresi:fCrRgn
http://www.kubikatoys.com a tıkladıktan sonra satın alma esnasında hediye çeki kısmına şifreyi yazdığınızda indirim kazanıyorsunuz.
Not: Şifre 25 kişiliktir ve şifrenin devamı yoktur.


Kubika Toys- Hama Boncukları
Sizlere bugünlerdeki yeni tutkumuzdan bahsetmek istiyorum :)
Bu hali tarif edecek başka bir kelime yok, evet hama boncukları bizim için tam bir tutku :)
 
Muhammed Yusuf  Berlin ' de Maria del Camino ' nun okul öncesi  sınıfındayken bu boncuklarla çalışmalar yaparlardı. Yıldız, kare, daire ve daha birçok şekil. Çok hoşuma giderdi. Ne kadar güzel çalışmalar yapıyorlardı.  Orda çok yaygındı bu boncuklar. Hemen her evde vardı. Anneler çocuklarının yaptığı bu resimleri vitrinlerde, sehpa üstlerinde süs olarak sergilerlerdi. Buraya gelince de almak istemiştim ama hiç rastgelmedim.Geçenlerde tesadüfen bir sitede Kubika Toysun hama boncuklarını gördüm. Nasıl sevindiğimi anlatamam. Çünkü bu boncuklar sadece basit bir oyuncak değil, çocukların gelişimine çok fazla katkı sağlayan ve çocuklarımızla uzun süre kaliteli vakit geçirebileceğimiz faydalı bir etkinlik! Kesinlikle tavsiye ediyorum:)
Benekli Dünyam- Kubika Toys Hama Boncukları
Hama boncukları  %100 Danimarka üretimi ve Kubika Toys tarafından ülkemize ithal ediliyor. Hama boncukları küçük küçük plastik boncuklardan oluşuyor. Boncuklar maxi, midi ve mini boy olarak değişiyor. Her boy için farklı şekil tablaları var. Boncukları bu tablalara dilediğiniz şekil ve renklerde diziyorsunuz. Ürünlerle birlikte yağlı kağıda benzeyen bir ütüleme kağıdı da çıkıyor kutudan. Tasarımınızı bitirdiğinizde bu kağıdı boncukların üzerine koyarak ütülüyorsunuz. Boncuklar ısındıkça eriyor ve birbirine yapışıyor. Böylece yaptığınız tasarım bir kalıp halini alıyor. Gerisi sizin hayal dünyanıza kalıyor :)

Kubika Toys Boncuk Dizme Tablaları

Çalışmalarınızda dilerseniz kare veya yuvarlak tablalara kendi şekillerinizi oluşturabilir yada Kubika Toysun hazır şekil tablalarını kullanabilirsiniz.

Kubika Toys’un pinterest sayfasından ya da internette Hama Beads diye aratırsanız binlerce şablona ulaşabilirsiniz:)

 
Hama boncukları ile çocuklarımızla birlikte anahtarlık, vitrin süsü, buzdolabı süsü, bardak altı, takılar, kapı süsleri vb. tasarımlar yapıp evimizde sergileyebilir yada çocuklarınızın sevdiklerine hediye etmesine imkan verebilirsiniz:)

 
1-Boncukları dilediğimiz şekilde diziyoruz:)
Benekli Dünyam- Kubika Toys Hama Boncukları

 

 2-Kağıdı koyup ütülüyoruz
Benekli Dünyam- Kubika Toys Hama Boncukları

  
  3-Şekillerimiz hazır:
Benekli Dünyam- Kubika Toys Hama Boncukları

 

HAMA BONCUKLARININ ÇOCUK GELİŞİMİNE KATKILARI


Benekli Dünyam: Kubika Toys- Hama Boncukları
Hama boncukları çocuk  gelişimi için son derece faydalı bir etkinlik:
 
-Çocuklar saatlerce başından kalkmadan bu boncuklarla vakit geçirebiliyorlar.
-Bu boncuklarla renkleri, sağ sol kavramlarını, sayı saymayı öğreniyorlar.
-Yan yana, üstüne, altına gibi yer ve yön kavramlarını öğreniyorlar.
-Biraz daha büyükler (mesela 6-7 yaş) çizimlere bakarak kendisi aynısını kalıba dökebiliyor. Bir nevi bu yaşlar için teknik resme bakarak üretim yapıyor diyebiliriz :))Çocuk zeka gelişimini müthiş destekleyen bir etkinlik. Mesela biz soldaki futbolcuyu, Kubika Toysun sitesindeki çizimi indirip, şekle bakarak kare tablada hazırladık.

 

Benekli Dünyam- Kubika Toys Hama Boncukları
-Çocuklar kendi renk tercihleri ile kendi şekillerini oluşturduklarından dolayı müthiş bir haz duyuyorlar. Ben yaptım, ben başardım, benim şeklim gibi; ortaya tamamen kendilerinin yaptığı bir şey çıktığı için özgüvenleri de gelişiyor.
-En önemlisi çocuk renkleri seçerken ve boncukları tablaya dizerken müthiş bir şekilde dikkatini yoğunlaştırıyor. Bunu da sizin yönlendirmenize gerek kalmadan içselleştirerek yapıyor. Böylece dikkat ve konsantrasyon yeteneğinde artış oluyor.
-Duyu ve ince motor kas gelişimi güçleniyor.
-Hayal güçleri ve yeni şeyler tasarlayabilme, renklerin uyumunu sağlama gibi özellikleri gelişiyor.
Kısacası bu boncuklar çocuk gelişimi için pek çok fayda sağlıyor.
 
 
 
Bizim boncuklarımız birkaç hafta önce geldi. Enes kalbi, Muhammed Yusuf' ta altıgen tablayı seçti ilk önce. Tablalar mini boncuk tablası olduğu için mini boncuklarla çalışmaya başladık.
Maxi boncuklar en büyük boy boncuklar. Bunlarla çalışması daha kolay. 3-4 yaş civarı için maxi boncuklar daha uygun olur. 5 yaştan sonra mini boncuklar tercih edilebilir. Mini boncuklarla yapılan şekiller daha ayrıntılı olabiliyor, ve çok daha fazla şekil yapılması imkanı var. 
Hama boncukları bir başladığınızda bırakamayacağınız bir etkinlik. Benim kuzular en geç 21:30 da uykuya geçerler normalde ama hama boncuklarına başladıysak, anne bir tane daha, anne bu son diye diye 23:00 dan önce yatağa girmiyorlar. Bazen sabah bir kalkıyorum, benimkiler boncukların başında:) Çocuklar kendilerinin somut şeyler ortaya çıkarmasından çok keyif alıyorlar.. Bir de yarış yapıyorlar kendi aralarında benimki 5 oldu, seninki 4 oldu :)

 


 

Kendilerine göre renk örüntüleri yapıyorlar.
Bizim boncuklarımız şimdiden nerdeyse bitmek üzere :)Bunlar da uzmanlığımız :))) Futbolcu Muhammed Yusuf' un, timsah ta Enes' in çalışması. Tabiki anne yardımıyla :))
  
 
 Muhammed Galatasaraylı olunca bizim topumuz sarı kırmızı oldu :)

Benekli Dünyam- Kubika Toys Hama Boncukları


 
Bunlar da bizim seçtiğimiz boncuklarla yapılabilecek şekiller: (Büyütmek için üstüne tıklayınız. Çıktı almanıza gerek yok, bilgisayardan bakarak ta yapabilirsiniz. Biz öyle yaptık.)
 
Bu şekillerin Kubika Toys' da kalıpları da satılıyor. Dilerseniz kalıplarını da alabilirsiniz yada kare veya diktörtgen kalıbınız varsa dilerseniz şekillere bakarak kendiniz dizebilirsiniz.

Kubika Toysdan alışverişlerinizde kullanabileceğiniz hediye çeki de bloğumdan hediyeniz olsun:)
Kubika Toys hediye çeki şifresi:WWOO29

http://www.kubikatoys.com a tıkladıktan sonra satın alma esnasında hediye çeki kısmına şifreyi yazdığınızda indirim kazanıyorsunuz. Not: Şifre 25 kişiliktir ve şifrenin devamı yoktur.


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...