29 Nisan 2015 Çarşamba

ÖZEL EĞİTİM ÜRÜNLERİNDE İNDİRİM!!! (ÖZELLİKLE OTİZM )

Aşağıda özel eğitim ürünlerinin indirimli fiyatlarını sunuyorum. Bu ürünleri ben satmıyorum, yalnızca yayınevi ile görüşerek indirimden faydalanmanıza vesile oluyorum.

Ürün adı Normal Fiyatı İndirimli Fiyatı
Kavram öğretim seti 300 TL 210
Dil ve konuşma bozuklukları terapi seti 150 TL 110
Alternatif İletişim Sistemi    150 TL 90
Stip Eğitim Seti  180 TL 130
Konuşma kartları  40 TL 25
Okuma-yazma seti  80 TL 55
Ses kartları  35 TL 25
Eylem ve Duygu Kartları (130 kart) 30 TL 20
Sıralama Kartları (96 kart) 40 TL 30
Eşleme ve Kavram Kartları (272 kart) 60 TL 40
STİP Eğitim Seti 180 TL 130
Özel Eğt. Ger. çocuklar için Öz Bakım Becerileri 15 TL 10
Otizmde El Rehberi 15 TL 10
Otistik Zekâ Seviyeleri ve Otizm 15 TL 10
Gerçek Bir İnsan 20 TL 14
Okuma Yazma Seti  80 TL 55
Dünden Bugüne Otizm 15 TL 10
Kırmızı Buğday 10 TL 7
Bende Bir Anormallik Görüyor musun? 15 TL 10
Konuşma Kartları 40 TL 25
Ses Kartları 35 TL 25

Ürünlerini indirimli almak için:

1-AD, SOYAD      
2-ADRES     
3-TELEFON     
4-ÖDEME TİPİ: Kredi kartımı nakitmi    
5-ÜRÜN LİSTESİ
 
Bu bilgileri bana mail (raifecanlar@yahoo.com) atıyorsunuz (facebook hesabıma mesaj bırakabilir yada aşağıya yorum kısmına yazabilirsiniz, yoruma yazdıklarınız onay gerektirdiği için bilgilerinizi sadece ben görürüm). Ben siparişinizi yayınevine iletiyorum, onlar size gönderiyorlar. Ödemeyi herhangi bir extra ücret ödemeden kapıda yapıyorsunuz. 50 TL üzeri ücretsiz kargo, 50 Tl altı 5 TL kargo ücreti var.
 
   
 
KAVRAM ÖĞRETİM SETİ (300 TL yerine  210 TL)
 
 
 
 
SETİN İÇERİĞİ   
     1. Eşleme Seti (10 gerçek nesne, 20 resimli kart, renk, şekil, uzunluk eşleme kart ve nesneleri)
     2. Az - Çok Kavramı
     3. Kalın - İnce Kavramı
     4. İçinde - Dışında kavramı (Yakın - Uzak Kavramı olarak da kullanılabilir)
     5. Büyük - Küçük Kavramı
     6. Şekil Kavramı
     7. Renk Kavramı
     8. Uzun - Kısa Kavramı
     9. Eşleme ve sıralama Blokları
    10. Eşleme ve Kavram Kartları (272 adet 700 gr. bristola basılı kart; hayvan, meyve, sebze, araç vb. kavram kartlarından oluşmaktadır.)
    11. Zıt Kavramlar (48 kart)
    12. Neydi, Ne olacak? Önce-şimdi-sonra kavramı)
  
Kavram Öğretim Seti  gerçek nesnelerden oluşmaktadır. Doğrudan Öğretim Modeline göre 3 aşamalı olarak hazırlanmış ve her kavram için en az 24 nesne bulunmaktadır. Örneğin Büyük- Küçük Kavramı için şu materyaller hazırlanmıştır:
 
1. Aşama: Aynı türde ve aynı tipte iki nesne arasından büyük olanı gösterir.
a) Büyük top- Küçük top
b) Büyük bilezik- Küçük bilezik
c) Büyük küp - Küçük küp
d) Büyük kapak - Küçük kapak
 
2. Aşama: Aynı türde, farklı tipte iki nesne arasından büyük olanı gösterir.
a) Büyük yumuşak zar - Küçük sert zar (farklı renklerde)
b) Büyük tahta - küçük tahta (farklı renklerde)
c) Büyük top - küçük top (farklı renklerde)
d) Büyük kaşık - küçük kaşık (farklı renklerde)
 
3. Aşama: Farklı türde, farklı tipte iki nesne arasından büyük olanı gösterir.
a) Büyük küp- Küçük küp (farklı türde)
b) Büyük meyve maketi- küçük top
c) Büyük lego- küçük blok 
d) Büyük pembe plastik kutu - küçük şeffaf kutu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ALTERNATİF İLETİŞİM SİSTEMİ (150 TL yerine 90TL)
 
 

 
Otistik ve iletişim sorunu olan çocukların eğitiminde kullanılır.
Setin içinde 1 dosya, 3 yaprak, 1 cümle şeridi, 140 kart, 8 metre (karşılıklı) kendiliğinden yapışkanlı cırt bant ve e-kullanma kılavuzu bulunmaktadır.
 
  
 
DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI TERAPİ SETİ (150 TL yerine 110TL)
 
 
 
 
 
Toplam 18 Kitap, 2 CD, ve 112 karttan oluşan kapsamlı bir set. Renkli ve 1. Hamur kağıt, setin tamamı 864 sayfa.
 
Toplam 18 Kitap, 2 CD, ve 112 karttan oluşan kapsamlı bir set. 3 Yabancı dil ve konuşma terapisti, 1 ölçme ve değerlendirme uzmanı, 2 psikolog, 2 Eğitim uzmanı, 2 özel eğitim uzmanı ve bir çocuk gelişimcinin katkılarıyla hazırlanmıştır. Doğrudan sonuca müdahale edilen terapi yöntemlerinde gerçekçi sonuçlar alınmaz. Bu sebeple setimizin içeriği öncelikle sürece, sonrasında ise sonuca yönelik eğitim ve... terapi çalışmalarından oluşmaktadır.

İÇERİK
Dil Ve konuşma Bozuklukları
Egzersizler (Nefes, Yanak, Çene, Dudak ve Damak Egzersizleri)
Artikülasyon Seslerini Değerlendirme Kitabı
Terapi Süreci (Fonolojik ve Artikülasyon Bozukluklar)
Bilişsel Hazırlık – Genel Sesler  (Bilişsel ve İşitsel Hazırlık)
Bilişsel Hazırlık – Genel Sesler  (Dinleme - Okuma, Anlama ve Düşünme Becerileri)
Ses Egzersizleri (İlk Düzey Sesleri)
Ses Egzersizleri (İleri Düzey ve Karmaşık Sesler)
R-1 (Bilişsel ve İşitsel Hazırlık)
R-2 (Dinleme - Okuma, Anlama ve Düşünme Becerileri)
L-1 (Bilişsel ve İşitsel Hazırlık)
L-2 (Dinleme - Okuma, Anlama ve Düşünme Becerileri)
S-1 (Bilişsel ve İşitsel Hazırlık)
S-2 (Dinleme - Okuma, Anlama ve Düşünme Becerileri)
Ş-1 (Bilişsel ve İşitsel Hazırlık)
Ş-2 (Dinleme - Okuma, Anlama ve Düşünme Becerileri)
Ç-1 (Bilişsel ve İşitsel Hazırlık)
Ç-2 (Dinleme - Okuma, Anlama ve Düşünme Becerileri)
1. CD (Masaj Videolarını İçerir)
2. CD (Nefes, Yanak, Çene, Dudak ve Damak Egzersizleri Videolarını İçerir)
112 Artikülasyon kartı (6x9 cm)

Dil ve konuşma bozukluğu genellikle tek başına görülmez; başka sorunların sonucu veya başka sorunların etkisiyle oluşur, bir başka ifadeyle tek veya çoklu etkenler söz konusudur. Bu nedenle terapi veya eğitim süreci sonuca değil, olası nedenlere müdahale ile başlanmalıdır.
Yapısal olmayan dil ve konuşma bozuklukları genel olarak bilişsel ve işitsel süreçlerdeki sorunlarla birlikte görülür. Bu bağlamda öncelikle çocuğun bilişsel ve işitsel olarak hazırlanması ve duygusal bağlamda desteklenmesi gerekmektedir. Bu sette verilen uygulamalar, bu amacın gerçekleşmesi için hazırlandı.
 
Konuşma kusurlarına doğrudan müdahale edilmeden önce ön hazırlıkların yapılması sonuca daha kısa sürede ulaşmayı sağlar. Çocuğun hangi sesi çıkarmadığı çok önemli değil. Bir veya çoklu konuşma kusuru olabilir. Bu sebeple sorun bir bütün olarak ele alınmalı ve çalışmaya bütün seslerin yer aldığı oyun ve etkinliklerle devam edilmelidir.
 
Setin içeriği genel seslerin yer aldığı kitaplarla birlikte en çok sorun görülen "R” "L”, "Ş”, "S”, "Ç” sesleriyle ilgili kitaplar da hazırlanmıştır. Bu sesler dışında kalan diğer bütün ünsüz seslerin yer aldığı 2 adet hazırlayıcı kitap yer almaktadır. Son olarak konuşma ile ilgili organların motor ve masaj egzersizleri ile artikülasyon çalışmaları verilmiştir.
 
Çocuk hangi seste sorun yaşarsa yaşasın, çalışmaya genel seslerin yer aldığı kitaplar ile başlanmalı ve diğer kitaplara sırayla geçilmelidir. Dil, dudak vb. egzersizler, bilişsel ve işitsel hazırlıkla ilgili çalışmalar eş zamanlı başlatılabilir.
 
Eğer çocuk okuyabiliyorsa, öykü vb. çalışmalardaki yazılar çocuğa okutulur, çocuk okuyamıyorsa eğitimci okuyarak süreci tamamlamalıdır. Bilişsel gelişimi sınırlı olan çocuklar için, egzersiz ve uygulamalar daha basite dönüştürülerek verilmelidir.
 
Hiç konuşmayan veya sınırlı sayıda ses çıkaran çocuklara, öncelikle konuşma öncesi (eşleme, taklit, dikkat yöneltme vb.) temel beceriler kazandırılmalı ve motor egzersizleri yaptırılmalıdır.
 
Bu set sadece bireyin konuşma sorunlarını değil, çocuğun dil ve bilişsel süreçlerinin gelişip güçlenmesini hedefliyor. Bu nedenle, uygulamaların sonunda hem çocuğun dil ve konuşma sorunları ortadan kaldırılmış, hem de zihinsel gelişimi desteklenmiş olunur.


 

STİP OTİZM EĞİTİM SETİ (180 TL yerine 130TL)
 
STİP seti kullanma kılavuzu eşliğinde kolayca hazırlanır ve uygulanır. En ağır düzeydeki çocuklar bile programı başarıyla tamamlayabilmektedir.
 
(STİP) Sembol Temelli İletişim Programı

Bu program otizmli bireyler için geliştirilmiş ve sembollere dayalı bir çerçevede verilmiştir. Program obje sürekliliği ve temel beceri kapsamında olan gerçek eşleme çalışmasıyla başlar. Dolayısıyla ağır düzeyde gerilik gösteren çocuklar da programdan yararlanmakta ve ilerleme göstermektedirler. Doğrudan resimli kartlarla iletişim kurmayı öngören alternatif iletişim sistemlerinde düşük zihinsel performansa sahip olan çocuklar resim ayırt etme aşamasında uzun süre kalabilir, hatta bir kısmı bu aşamayı geçemeyebilir. Oysa STİP’te böyle bir olumsuzluk söz konusu değildir. Çünkü çocuk, gerçek nesne eşleme basamağını geçtikten sonra resimli kartları eşlemeyi, daha sonra ise gerçek nesneleri resimli kartlarıyla eşleme basamağına geçer ve bu basamağı da kısa sürede başarı ile sonuçlandırır.

İletişim sürecinde alıcı dil becerilerinin olması gerekli bir koşuldur. Çünkü alıcı dil becerileri gelişmeyen çocuk basit ve temel isteklerini herhangi bir biçimde belirtebilir, ancak diğer bireylerin isteklerini anlayamaz ve dolayısıyla sağlıklı bir iletişim süreci hiçbir zaman oluşmayabilir.

 

Programda iletişimi eğitimci başlatır ve çocuğun karşılık vermesi sağlanır. Çocuk eğitimcinin başlattığı iletişime bağımsız olarak sembollerle cevap vermeyi öğrendikten sonra, sembollerle istekte bulunmak için iletişim başlatmayı öğrenir.

 
Klasik alternatif iletişim sistemlerinde alıcı dil becerilerini kazandırma çalışmaları yer almaz. Öyle ki, işitsel eşlemeye bile yer verilmez.  Cümle kurma aşamasında oluşturulan sözcükler eğitimci tarafında ifade edilir; ancak çocuğun tekrarlaması için ısrar edilmez. Hatta bu yöndeki ısrarlar yasaklanmıştır. STİP’te ise ilk aşamadan itibaren görsel eşleme ile birlikte işitsel eşlemeye de önem verilir ve gösterilen nesneler sözel ifade ile desteklenir. İlk çalışmalarda temel amaç görsel algı çalışmalarıdır. Bu nedenle çocuğun sözel ifadeleri anlaması beklenmez.
 
Doğrudan resimli kartlarla iletişim kurmayı öngören alternatif iletişim sistemlerinde birey resimli kartlarda istemeyi öğrenir. Alıcı dil becerileri olmayan bireyler için başkalarını anlamayı kolaylaştırıcı bir uygulama veya yöntem bulunmamaktadır. Oysa STİP’te birey, hem talepte bulunmayı öğrenir, hem de kendisine yöneltilen talepleri anlar; çünkü diğer bireyler de taleplerini görsel sembollerle desteklemektedirler.  Böylece iletişim her iki taraf için de anlamlı hale gelir. Ayrıca her iletişim sürecinde diğer bireyler resimli kartlarla birlikte belirtmek istediklerini sözel olarak da ifade ettikleri için bireyin alıcı dil becerileri de zamanla gelişme gösterir.
 
Düşük işlevli çocuklar genelde çevrelerinde bulunan nesnelere etiketler koyarak, çağrışım yoluyla daha iyi öğrenirler (Grandin). Bu programda ise öncelikle nesne resimleri belirgin bir şekilde kartlara yansıtılarak çocuklara sunulur, sözel ifadelerle desteklenir ve kartlarda resimlerle birlikte yazılışları verilir. Giderek resimleri silikleştirip resimleri ifade eden semboller (sözcükler) belirginleştirilir. 
 
Önkoşul Beceriler
1. Çocuğun eğitim almasını engelleyici düzeyde problem davranışının olmaması
2. En az bir dakika istenilen yerde oturma.

Önkoşul Olmayan Beceriler
Aşağıda sıralanan becerilerin çocukta olması gerekmez.
1. Göz teması
2. Alıcı dil becerileri
3. Ses çıkarma
Ve daha üst beceriler…
 
Program 5 bölümden oluşur.
1. Bölüm dikkat yöneltme ve obje sürekliliği ile ilgili çalışmaları içerir.

2. Bölüm temel eşleme çalışmalarını içerir.
A. Gerçek nesneyi gerçek nesne eşleme
B. Nesne fotoğrafını nesne fotoğrafı ile eşleme
C. Gerçek nesneyi gerçek nesne fotoğrafıyla eşleme

3. Bölüm çocuğa iletişim başlatmayı ve isteklerini resimli kartlarla belirtmeyi öğretme çalışmalarını içerir.
A. Gerçek nesne fotoğraflarını kullanarak talepte bulunma
B. Gerçek nesne resimlerini (çizimlerini) kullanarak talepte bulunma

4. Bölüm konuşma becerileri gelişmeyen ancak yazı sembollerini kullanabilme potansiyeline sahip bireylere yazı sembollerini kullanarak iletişim kurma becerisini öğretme çalışmalarını kapsar.
A. Yazı sembollerini (yazılı sözcükleri) anlama
B. Yazı sembolleriyle (sözcük yazarak) talepte bulunma

5. Görsel planları takip etme

Çalışma Süresi: Her oturum ortalama 10-15 dakika olmalıdır. Günde en az 3, en fazla 6 oturum çalışılmalıdır. İki oturum arasındaki süre ortalama 10 dakika olmalıdır. Haftanın 6 günü çalışılmalıdır.

Kullanılan Nesneler: Çocuğun günlük yaşamda sıkça gördüğü ve kullandığı nesneler kullanılmalıdır. Her oturum için mutlaka pekiştireç listesinden seçilen sosyal, yiyecek veya nesnel pekiştireçler kullanılmalıdır.
İlk iki gün eğitimciye güven duyması için oyun temelli etkinliklere yer  verilmelidir.

 
 

OKUMA-YAZMA SETİ (80 TL yerine 55TL)
 
Ses temelli cümle yöntemi, düz yazılı, renkli ve resimli. 11 kitap, 184 kart.
5 adet temel kitap. Boyut 19.5X27.5, 1. Hamur, renkli resimli.
6 adet okumayı pekiştirme kitabı. Boyut 13.5X19.5, 1. Hamur, renkli resimli.
Harf ve hece kartları: 184 adet harf ve hece kartı.

Normal gelişim gösteren çocuklar, ortalama 6-7 yaşlarında okuma-yazmayı öğrenmeye hazır hale gelirler. Ses temelli cümle yöntemiyle ortalama 4-5 ayda okuma-yazmayı öğrenirler. Bu süreç özel eğitime gereksinimi olan çocuklarda farklılaşmaktadır. Ayrıca söz konusu çocuklar el yazısıyla okuma-yazmayı öğrenmekte olabildiğince güçlük çekmektedirler.
 
Bu set, düz yazıyla yazılmıştır ve güç öğrenen çocukların gelişim özellikleri dikkatte alınarak hazırlanmıştır.  

 
 

KONUŞMA KARTLARI (40 TL yerine 25 TL)
 
Erken çocukluk, Okul öncesi ve Özel Eğitimde kullanılır.

Bu setle, tek sözcük ve daha fazla sözcük kullanabilen çocukların dil ve konuşma becerilerinin geliştirilip arttırılması ve sürdürülmesi amaçlanmıştır.
Çocuğa aşağıda örnek olarak verilen kombinasyonlar sırayla gösterilerek tekrar etmesi sağlanır. 5 denemeden sonra resimler hızla gösterilerek her iki resmi ifade eden sözcükleri art arda tekrarlama egzersizleri yapılır. Sonra 5N - 1K sorularından çocuğun yanıtlayabilecekleri sorulur. Böylece hem konuşması, hem de algısı gelişir. Olayların sebep-sonuç ilişkisini, önce-sonra ve diğer ileri düzeydeki kavramları öğrenmesi sağlanır.

Dikkat ve Görsel Algı uygulaması: Özne (Eren, Esen, Kedi, Köpek) çocuğa gösterilerek yüklemi (yaptıkları işleri) bulması istenir. Çocuğun üzerindeki giysi ipucu olarak gösterilerek yüklem kartını bulması kolaylaştırabilir. Birkaç denemeden sonra çocuk özne ile yüklem arasındaki ilişkiyi de öğrenmiş olur.

Kim uyuyor? Esen ne yapıyor? Esen nerede uyuyor? Esen ne zaman uyuyor? Esen ne zaman uyanır? Vb.
 
 
 
 
SES KARTLARI (35 TL yerine 25 TL)
 


Ses kartları seti, yansıma ve ünlem seslerini ifade eden görsellerden oluşmaktadır. Amacımız çocuğun Türkçedeki fonemleri fark etmesi, tanıması...

56 kart (-/+2)
Büyük Boy (10 x12 cm ebadında.)
15 ay + (ve Özel Eğitim)

Ses kartları seti, yansıma ve ünlem seslerini ifade eden görsellerden oluşmaktadır. Amacımız çocuğun Türkçedeki fonemleri fark etmesi, tanıması ve ayırt etmesidir. Söz konusu seslerin taklidi ile işitsel algıda seslerin fark edilmesi ve algılanmasını sağlamak, konuşma sırasında seslerin doğru üretilmesini için önem taşır.

Yansıma sesleri insanların, hayvanların, makinelerin çıkardığı seslere yansıma sesler, bu seslerden türetilen sözcüklere de yansıma sözcükler denir. Bir başka ifadeyle, yansıma sesleri doğadaki varlıkların verdiği sesleri yansıtan, onunla özdeşleştiren seslerdir. Yansıma sözcükleri tek başına anlam ifade etmez; ancak ifadelerde kullanıldığında veya görselle bağdaştırıldığında anlam kazanır.

Konuşmalarda daha çok ikileme biçiminde kullanılarak güçlü bir anlam kazandırılır. Gerek edebiyatta, gerekse günlük konuşmalarda kullanılır; özellikle küçük çocukların konuşmalarında daha yoğun olarak görülür. Ebeveynler ve bebek bakıcıları güdüsel olarak bebeklerle ilk konuşmalarında yansıma seslerine sıkça başvururlar; örneğin sıcak ver tehlikeleri olguları ifade etmek için “cıs” sözcüğünün kullanılması.

Bebeklerin yansıma sözcüklerini, normal konuşma sözcüklerinden daha erken öğrendikleri ve bu sesleri daha kolay çıkarttıkları gözlemlenebilir. Birçok anne bebeğini “e e e” sesleri eşliğinde uyutur. Bir süre sonra bebeğin bu sesleri kendisi çıkartarak uykuya geçtiği görülür. Bir süre sonra bu durum bir seremoniye dönüşür ve bebek bu sesleri çıkarmadan uykuya geçmez.
 
 

9 yorum:

 1. Benim 5 yaşında koklear implant ameliyatı olan ve konuşmaya yeni başlayan bor oğlum var ben konuşma kartları adında geçen üründen istiyorum turuncu kutusu olan paketten ücreti 25 tl yazıyor lütfen cevap beklicem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, www.yukatoys.com sitesinden YUKA KİDS ÜRÜNLERİ bölümünden istediğiniz ürünü hediye çeki kısmına benekli yazarak indirimli alabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle inşallah.

   Sil
 2. Ben özel eğitim öğretmeniyim.Sınıfıma ve velilerime alacağım setler var.Indirim olayını ayarlayamadım. Cevap bekliyorUm.yardımcı olurmusunuuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, www.yukatoys.com sitesinden YUKA KİDS ÜRÜNLERİ bölümünde buürünleri hediye çeki kısmına benekli yazarak indirimli alabilirsiniz. Güzel günlerde kullanın.

   Sil
 3. Merhaba bu kavram setini bulamıyorum acaba nerde vardır link falan varsa yazabilir misiniz

  YanıtlaSil
 4. merhabalar ben özel eğitim öğretmeniyim konuşma kartları setini almayı düşünüyorum ancak indirimin nasıl olacağını yapamadım. ayrıca burada olan setin aynısını da bulamadım nasıl sipariş verebilirim yardımcı olur musunuz

  YanıtlaSil
 5. Merhaba ben özel eğitim öğretmeniyim. Bu bu kaynakların hepsini almak istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz. Şimdiden tşk ederim iyi çalışmalar

  YanıtlaSil
 6. Merhaba ben özel eğitim öğretmeniyim. Bu bu kaynakların hepsini almak istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz. Şimdiden tşk ederim iyi çalışmalar

  YanıtlaSil
 7. Merhaba ben özel eğitim öğretmeniyim. Bu bu kaynakların hepsini almak istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz. Şimdiden tşk ederim iyi çalışmalar

  YanıtlaSil

Yorumlar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...